Draci

24. srpna 2009 v 12:57 | Fantastyana |  Draci
Každý si pod slovem "DRAK" představí něco jiného; někteří třeba hroznou krvelačnou příšeru, která kolem sebe ští obrovské plameny ohně a pojídá princezny na potkání, jiní strážce zlatého rouna, ostatní možná dokonce jenom draky, kteří se pouštějí na podzim, a jen hrstka ostatních si vybaví inteligentně myslící tvory, vznešené krásné moudré a vzdělané, milující hádanky. Jistě jsou i zlí draci, -ale jich je menšina-, které baví pustošit celé vesnice a zabíjet lidi po stovkách, protože na to jsou dostatečně silní, právě proto, že mají ze všech tvorů nejblíže k lidem, si mohou vybrat stranu: buď dobro, nebo zlo, a když takový drak vybere tu druhou variantu, tak se mu raději kliďte z cesty a přečtěte si tento článek až do konce, abyste byli připraveni na setkání s drakem, jinak jsem vás varovala!!!

Plemena draků
druh
místo výskytu
barva šupin
popis
obývá
*stupeň nebezpečnosti
Drak evropský
Evropa
zelená nebo červená
4 nohy, velká křídla
pohoří
5
Drak asijský
Asie
červená, modrá, duhová
4 nohy, žádná křídla
pohoří
1
Drak africký
Afrika
zlatá, oranžová, zelená
2 nohy, velká křídla
poště, savany
3
Drak indický
Sever Indie
purpurová, oranžová
2 nohy, velká křídla
skaliska
4
Drak vícehlavý
všude po světě
různé
až 15 hlav, 2 nohy, 2 křídla
jeskyně, podzemí
5
Drak dvouhlavý
Evropa
tyrkysová, ultramarín
2 hlavy, 2 nohy, 2 křídla
pastviny
4
Ledový drak
oba dva póly
sněžně bílá až našedlá
4 nohy, 2 velká křídla
zasněžené pláně
2
Drak vodní
Atlantský oceán
červená, modrá
žádná křídla a končetiny
jezera, moře,oceány
2
*1 je nejnižší, 5 nejvyšší

Jak poznat draka:
•podle vzhledu­
•chrlí oheň•
•někteří umí létat•
•hromadí klenoty•
•někdy mají více hlav•Záliby draků:
a) Draci přímo k smrti milují různorodé jazykolamy, slovní hříčky a hlavně hádanky. To kvůli tomu, že pro ně znamenají výzvu pro jejich jazyk a rozum. Samozřejmě ne takové dětské primitivní jako je například: Má to čtyři rohy, žádné nohy, břicho veliké. Musíme si uvědomit, že dračí rozum je většinou o hodně bystřejší než myšlení obyčejného člověka. Možná byste ale mohli získat drakovu přízeň, kdybyste znali nějakou velice těžkou nevyřešitelnou hádanku, kterou by ani oni nemohli uhodnout. Jednu hádanku vám pak napíšu pro případ největší nouze, protože jsou ale draci velmi vzdělaní a sečtělí, tak si raději nějakou úplně novou vymyslete. A nedávejte hlavně drakovi starobylé hádanky, jako například tu hádanku, kterou pokládala sfinga.

Vidíš ji i nevidíš
Pokud provozuješ zlodějů cech
Skoro vždy dobře pořídíš
(tma)


b) Tito tvorové přímo zbožňují lesklé věci, nejvíce drahokamy a hromadí i různé poklady. Tento zvyk jim asi zůstal z minulosti, kdy mnohokrát hlídali zlato, stříbro, drahé kamení před bohatší chtivými lidmi. Možná právě toto mělo za následek hromadné vybíjení draků rytíři, kteří se pak zmocňovali jejich pokladů.
Části dračího těla:
1. Křídla:
Křídla draků jsou nejvíce asi podobná netopýřím (kromě Draka amerického, který je má opeřené). Někteří však tvrdí, že draci nemohou létat, kvůli těžké váze a obrovské velikosti svého těla, ale já to pokládám za nesmysl, protože přece čmelák má taky celkem malá křidélka ke svému tělo a jak vesele létá.
2. Tesáky:
Dračí tesáky jsou hodně podobné zubům Tyranosaura Rexe, jenže někdy mají hodně staří draci dokonce ještě větší tesáky, než které měl tento úctyhodný dinosaurus.
3. Šupiny:
Šupiny draků dokážou s klidem odrazit všechny meče, kopí, palcáty, šípy, ba i kulky se odrazí od tohoto pancíře bez problémů. Jediné nechráněné místo je břicho, které se skládá z tenkých měkkých plátů kůže.
4. Ocas:
Ocasem se drak může ohánět jako kyjem, protože je ocas zakončený dlouhými ostrými ostny. Taky používá ocas jako kormidlo při letu.
5. Drápy a ostny:
Drápy a ostny mají ostrost a tvrdost diamantu, proto se nikdy nezlomí.
6. Dračí kosti:
Jsou velice lehké a přitom také pevné.
7. Dračí krev:
Dračí krev působí jako žíravina, avšak smíchána se správnými ingrediencemi může působit jako všelék.
 


Anketa

Máte rádi draky?

Ano 76.5% (26)
Ne 23.5% (8)

Komentáře

1 Rika | 10. září 2009 v 13:52 | Reagovat

to je supr blog. no nadhera,všechna čest B-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama